top of page

המרחב הטיפולי

מטפלי הקליניקה הינם מטפלים המשלבים בין גישות טיפוליות מגוונות.
אנחנו מטפלים בילדים מגיל שלוש, בנוער, בזוגות, במבוגרים ומשפחות.

logo3_edited_edited_edited.png

פסיכותרפיה דינמית

טיפול רגשי בו מנסים לחקור ולהבין איך מצוקה עכשווית קשורה למערכות יחסים ודברים שחווינו, על מנת לנסות לייצר שינוי בחיינו. פסיכותרפיה דינמית יכולה להיות ממוקדת / מוגבלת בזמן / קצרת טווח או ארוכה.

logo3_edited_edited.png

טיפול קוגניטיבי התנהגותי

הטיפול נועד להבין סימפטומים רגשיים כגון התקפי פאניקה והימנעויות שונות, לזהות דפוסי חשיבה מעכבים, סימפטומים פיזיים והתנהגות לא יעילה, על מנת להחליפם בחשיבה מתקנת והתנהגות רצויה. הטיפול נמצא יעיל להפרעות חרדה מגוונות, דכאון, הפרעות אכילה, סכיזופרניה ועוד. 

logo3_edited.png

טיפול DBT

טיפול DBT זו שיטה ייחודית המשלבת בין קשר אישי ללמידת מיומנויות של התמודדות במצבי מצוקה למי שמתקשה בויסות הרגשי (התפרצויות זעם, התמכרויות, קושי במערכות יחסים), לצד קבלה עצמית ע״י הפחתת הביקורת והשיפוטיות. 

logo3_edited_edited_edited_edited_edited

דרמה תרפיה

דרמה תרפיה הינה שיטת טיפול חווייתית אשר משתמשת בכלי האוניברסלי הכי בסיסי שקיים בכולנו והוא המשחק. בטיפול משתמשים במגוון רחב של אמצעי הבעה; משחקי תפקידים, סיפורים, אומנות, מוסיקה ותנועה. זאת במטרה לאפשר התבוננות על המציאות מנקודות מבט שונות, באמצעות עיבוד של התוכן הרגשי ממקום מרוחק, מוגן ויצירתי.

logo3_edited_edited_edited_edited.png

ביבליותרפיה

שיטה מתחום הטיפול באומנויות.

השיטה מתבססת על כוחן המרפא של הקריאה והכתיבה. המפגש עם טקסטים - פרוזה, שירה, פזמונים או אפילו סרטים וסדרות - מתחיל דיאלוג משמעותי המאפשר לעבד חוויות, רגשות ותגובות מודעות ולא מודעות באופן לא שיפוטי. באמצעותו מעמיקה ההיכרות עם העצמי ומתרחבת היכולת להגיב לאתגרי החיים ולתפקד באופן יותר בריא ויעיל.

logo3_edited_edited_edited_edited.png

טיפול באומנות

טיפול בהבעה ביצירה במטרה לאפשר למטופל מרחב בו יוכל להביא  את עצמו לביטוי מעבר או בנוסף לביטוי המילולי. היצירה מאפשרת הצצה לתכנים פנימיים במרחב ביטוי מגוון (משחק, ציור, פיסול, כתיבה, תנועה) והתחברות ממקום אישי.

logo3_edited_edited_edited_edited_edited

טיפול זוגי

הטיפול הינו תהליך ייעוץ ממוקד שמטרתו לעזור לזוגות לפתור משברי חיים, חוסר שביעות רצון וקונפליקטים במערכת היחסים. תהליך הייעוץ מכוון לחיזוק התקשורת והאמון בקשר ומצייד את הזוג בכלים ופרקטיקות לזוגיות בריאה.

logo3_edited_edited_edited_edited.png

הדרכת הורים

הדרכת הורים הינה תהליך בו הורים נעזרים, מפתחים ורוכשים מיומנויות להתמודדות עם קשיים שונים של ילדיהם ועם האתגרים שבהורות. דרך התבוננות בתגובות הרגשיות וניסיון להבין את הדינמיקה ועולמו הפנימי של ילדם, על מנת לשפר את התקשורת ביניהם.

logo3_edited_edited_edited.png

ייעוץ וליווי תעסוקתי

תהליך משותף עם המטופל שמטרתו לבנות זהות מקצועית ולנווט את הקריירה דרך התמקדות בשאלות של זהות ומשמעות, הערכה עצמית, יכולת קבלת החלטות תוך בחינת הבחירות שנעשו לאורך הדרך, התמודדות עם מוקדי השפעה וחסמים, ומציאת מוטיבציה פנימית להניע לפעולה.

זאת לצד תמיכה בחלקים הפרקטיים -  כתיבת קו"ח, תהליכי חיפוש עבודה, הכנה לראיונות בדגש על מיתוג עצמי.

logo3_edited_edited_edited_edited_edited

ליווי במרחבי החיים

הליווי נועד לענות על הצורך של מטופלים שזקוקים לסיוע ותמיכה בהתמודדות יומיומית במציאות החיצונית. התהליך יכול להיות במקביל לטיפול, לשמש כמאיץ טיפול או להיות שירות נפרד שעומד בפני עצמו.

המלווים פועלים ליצירת קשר קרוב ולא שיפוטי מתוך מטרה לסייע להפחית הימנעויות ולהניע לעבר עשייה מקדמת בתחום בו בוחר האדם.

logo3_edited_edited_edited.png

טיפול מונגש חברתית

הקליניקה בשינקין שמה לה למטרה להנגיש טיפולים פסיכולוגים לאנשים המעוניינים בטיפול פרטי אך לא יכולים לאפשר לעצמם לשלם מחיר מלא עבורו. 

הטיפול מתאפשר בזכות שיתופי פעולה עם עמותות בתחומי בריאות הנפש, נשים במעגל הזנות ועוד.

logo3_edited_edited.png

טיפול מקוון

הטיפול ניתן ע"י מטפלים הנמצאים במרפאתם בעוד שהמטופל נמצא בכל מקום שבו הוא מרגיש נינוח ובסביבה השומרת על פרטיותו. מחקרים מראים כי טיפול המתקיים ברשת לא נופל ביעילותו מטיפול מסורתי, וכי הברית הטיפולית הנרקמת בטיפול זה חזקה כמו בטיפולים פנים אל פנים. 

טיפול פסיכותרפי מקוון מאפשר מתן מענה למטופלים בזמן שהייה בחו"ל, או כאלה המתגוררים במקומות מרוחקים, או לאנשים שעומס היומיום מקשה עליהם לפנות זמן להגעה לקליניקה של המטפל.

logo3_edited_edited_edited_edited.png

אוטיזם

טיפול פסיכולוגי

בקליניקה צוות מטפלים מגישות שונות המיומן בעבודה עם אוכלוסיית הספקטרום האוטיסטי לכל גווניה. 
הטיפול נעשה בגישה ממוקדת אסטרטגיות ומותאמת לצורכי המטופל, תוך התחשבות בקשייו ובנקודות החוזק שלו. הגישה נותנת מענה לקשיים רגשיים, קשיים בבניית קשר, דפוסי חשיבה, עיבוד חוויות ואירועים, הבנת מצבים חברתיים, חרדות, למידה של התמודדות עם תסכולים ועם מצבים לא צפויים וכן תמיכה רגשית במעבר בשלבים השונים של מעגל החיים.

ליווי שיקומי במרחב החיים 

בתהליך הליווי, הקשר נבנה על בסיס מציאת שפה משותפת בין המלווה למטופל ובירור האופן שבו המטופל רואה את עצמו, את העולם ואת הסובבים אותו. תהליך הליווי מסייע בבניית תוכנית פעולה לקידום תהליכים בכל תחומי החיים: תעסוקה, לימודים, דיור ותפקוד בסביבת הבית, קשרים חברתיים, זוגיות ועוד. 
המטופל הינו שותף מלא בהגדרת מטרות הטיפול ובבניית תוכנית הטיפול. הליווי מאפשר מעקב אחר היישום והתאמת התוכנית להתרחשויות ולתוצאות של השלבים שהושגו.
דרך ההתערבות במרחב החיים אנו מנסים להביא לקידום מיומנויות של תהליכי קבלת החלטות, יוזמה, עצמאות, התמדה, ומיומנויות תקשורתיות-חברתיות.

bottom of page